Konkursy

„ZAŚPIEWAĆ NA BARYKADZIE WOLNOŚCI”

FESTIWAL PIOSENEK PRZEMYSŁAWA GINTROWSKIEGO
DO WIERSZY ZBIGNIEWA HERBERTA

Organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Herberta i Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie, jest skierowany do młodych ludzi. Pragniemy, aby stał się okazją do szeroko rozumianego SPOTKANIA z twórczością Zbigniewa Herberta i Przemysława Gintrowskiego.

Wydaje nam się, że w świecie zagubienia, niepewności potrzebny jest azymut. Takim azymutem może być twórczość obu artystów: ukształtowała już kilka pokoleń, była inspiracją w aktywnym poszukiwaniu dróg do wolności. Zasady, którymi kierował się bohater poezji Zbigniewa Herberta – Pan Cogito – wydają się również dziś dobrą wskazówką.

Festiwal to również okazja do spotkania z wybitnymi muzykami – członkami jury. Dzięki zorganizowanym przez nas warsztatom wokalno-instrumentalnym młodzi ludzie będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z życzliwym spojrzeniem i radą profesjonalistów, co – mamy nadzieję – stanie się motywacją i inspiracją do dalszych poszukiwań i działań artystycznych.

Ponadto Festiwal stworzy młodym wykonawcom okazję do pokazania swej twórczości publiczności, a ich artystyczna interpretacja zostanie utrwalona na płycie nagranej w profesjonalnych warunkach, co pozwoli na dotarcie do szerszego audytorium.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych: gimnazjów, techników i liceów, szkół zawodowych – zarówno solistów, jak i zespoły (nie większe niż 9 wykonawców).

Dla laureatów Festiwal, oprócz możliwości nagrania prezentowanych przez nich utworów, przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęły Pani Katarzyna Herbert i Pani Agnieszka Gintrowska.

Patronat medialny: Polskie Radio

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj

plakat